• (096) 566 97 39
  • (093) 362 66 69

Прийшов, побачив, прибрав

Згідно рішення Бобровицької міської ради №189 від 29.12.2015 р. «Про визначення уповноваженою юридичною особою щодо збирання та вивезення ТПВ» визначено виконавцем послуг  на підвідомчій території Бобровицької міської ради  ТОВ "Еко-Сервіс-Козелець".

Про перші кроки нового порядку чистоти в Бобровиці ми розпитали  директора компанії Юлію Шуляк.

Пані Юліє, люди зазвичай насторожено ставляться до нововведень. Чи легко було знайти порозуміння з місцевими мешканцями?

- Цього боялися, напевно, найбільше.  Але час  показав, що більшість населення  вже давно готова до такого сервісу.  Ми відкрили в Бобровиці структурний підрозділ на чолі з Павлом Плотником.  Бо без знання особливостей  міста та людей процес просто неможливий. Однак, укладання договорів на вивіз ТПВ з населенням проходить важкувато, громада інертна, частина навіть не знає, що потрібно укладати договір на вивіз відходів і платити за це.  Разом з тим, нарікають, що в місті брудно. А що порядок залежить від кожного з нас, на жаль, не розуміють. Зазвичай люди, які виставляють в інтернеті та в соцмережах фото про купи сміття, в житті не сплатили жодної копійки за його вивіз. Сумно, але це перевірений факт. За моєї практики були і такі клієнти, які стверджували, що не виробляють взагалі сміття. Аргумент залізний - запевняли, що їдять його. Та все ж я впевнена, що все налагодиться і вже незабаром кожен бобровичанин замислиться над тим, чи хоче він жити у чистому місті, а відтак -користуватися нашими послугами.

- Працівники, які дбають про чистоту міста нарікають на недбалість самих мешканців...

-  Бо ж відомо, що чистота має дві сторони: слід не смітити, прибирати і оплачувати послуги тих, хто наводить лад у місті. Проблема поводження з відходами взагалі є одним з найважливіших  викликів сьогодення. Сукупність  екологічних, економічних і соціальних  чинників  мають прямий  вплив на  порушення природного балансу. Санітарно-неблагополучні території в свою чергу занепадають економічно. Але тут є ще одна сторона проблеми. З кожним роком у світі скорочуються запаси природних ресурсів, а у складі відходів  міститься велика частина ресурсно-цінної сировини, яку просто необхідно максимально раціонально використовувати. Як бачите, все дуже взаємопов’язано.

- З якими проблемами зіштовхнулися у процесі роботи?

- Найбільшою є відсутність інфраструктури у сфері утилізації відходів. Маю на увазі екологічно безпечні об’єкти  переробки та утилізації сміття. Поганий стан доріг призводить до швидкого зношення сміттєзбиральної техніки, тощо. Ну і, звичайно, низькі тарифи та низька мораль оплати наданих послуг споживачами.

- Хто допомагає долати перепони, чи сприяє місцева влада?

- Широка підтримка  місцевої влади власне й забезпечила успіх  проекту. Інакше і бути не може. Ми завжди наголошуємо на тому, що ця послуга є комунальною і надавати її якісно без підтримки  місцевої влади неможливо.  Тому ми відкриті до співпраці в рамках приватно-державного партнерства з громадами, в яких ми працюємо.

- Щодо тарифів. Неодноразово доводилось чути серед бобровичан нарікання на високу ціну послуги...

- Розумієте, розрахунок тарифів ми не беремо "з неба". Тарифи на послуги з вивезення ТПВ  навіть не відповідають собівартості, через постійний ріст цін. Здорожчання паливо - мастильних матеріалів, запчастин, збільшення екологічного податку та податку на землю. Діючий тариф покриває лише 75% собівартості послуг. А необхідно довести його до рівня економічно - обґрунтованих витрат. І зауважу,  якщо брати до уваги ціни в середньому по Україні, наші тарифи є чи не найнижчими. "Еко-Сервіс-Козелець" вивозить сміття за 9,73 за місяць з одного жителя, тоді, як у інших регіонах ціна сягає 11-13 гривень.

- Не дивлячись на те, що в місті чи не біля кожного поля стихійне звалище, активних бобровичан цікавить найголовніше - ви збираєтесь нас завалити горами сміття?

- В чому  тоді полягає наша робота? Це як мінімум - не логічно. До мене особисто телефонували жителі Бобровиці з допитом : куди "Еко- Сервіс" вивантажує спецтехніку? Відповідаю: на полігон. Але у Козелецькому районі. Бо якщо вже прибирати, то прибирати до кінця. Там, вже на полігоні відходи проходять ще декілька процесів.

- А як боротися з тими громадянами, які не укладають договір, відповідно не сплачують послугу, однак викидають сміття "куди очі дивляться"?

- Штрафом. В ідеалі  має бути створена муніципальна поліція -  структура, яка має право штрафувати громадян, підприємства та організації за неналежне дотримання правил благоустрою міста. Адже сміття – це теж власність.  А за власність треба відповідати. Наприклад: громадянин викинув сміття не в контейнерний бак – поліція має право оштрафувати його.. Іншим прикладом може бути штрафування за спалення сміття. Відповідно до законодавства України, спалювати сміття громадянами заборонено Чи, наприклад, неналежне поводження з ТПВ забудовниками міста, не додержання правил благоустрою на присадибних ділянках громадянами…  Ми пропонуємо альтернативу. Людина стала свідком того, що сміття викидають у не відведеному для цього місці. Надайте нам фото чи відео підтвердження та отримайте винагороду  в розмірі від 100 до 300 гривень.

- До речі, про сміттєві баки. З початку роботи "Еко-Сервісу" було "зрізано" контейнерний майданчик, що знаходився по вулиці Михайлівський (колишня вул. Червонофлотська - прим. авт.). Що стало причиною такого кроку, адже існував майданчик не один рік?

- Начальником структурного підрозділу Павлом Плотником була проведена зустріч з жителями вулиці, і позиція мешканців була одностайною та принциповою - баків не має бути біля будинків. Ми пішли громаді на зустріч. Адже крім постійного смороду, безпритульних тварин, люди мали платити за все місто. Бо звозили туди сміття всі, кому не лінь. Політика нашої компанії спрямована на людей, тож працюємо з кожним індивідуально.

- Юліє Вікторівно, знаєте хочеться всього і одразу. А саме, щоб вже зараз на бобровицьких вулицях стояли контейнери для сортування. Особисто я бачила роздільні сміттєві баки у місті Миргороді  Полтавської області, та в селищі Велика Димерка Київської області. За різними даними, подібні проекти потребують просто скажених коштів.

- Ну до слова, у Козельці вже відкрили сортувальний пункт. За кольорами контейнерів люди орієнтуються, які  і  куди відходи класти. Щодо Бобровиці... Ми маємо охопити місто  в плані вивозу ТПВ. Аби кожен свідомо розумів - це така ж послуга, як споживання електроенергії, газу, води. Згодом, встановимо і роздільні сміттєві контейнери.

- Питання до Вас, як до фахівця : чи правдивим є той факт, що проблема поводження з відходами, пов'язана з глобальним потеплінням?

- Так. Загальна маса світового потоку побутових відходів складає щорік близько 400 мільйонів тонн, з них 80 % знешкоджується шляхом поховання під землею. Таку кількість без перебільшення можна вважати геологічним масштабом. Однією з головних проблем, пов'язаних з відходами,є утворення газу на звалищі. Він утворюється в результаті гниття органіки, якої в сміттєвій масі в середньому від 50 до 70 %. Основними складовими газу звалища є метан і діоксид вуглецю. За підрахунками експертної групи Міжурядової комісії через зміну клімату, щорік на стихійних звалищах у світі утворюється близько 40 мільйонів тонн метану. Це навіть більше, ніж маса метану, який виділяється вугільними шахтами. Тому метан-звалища занесені в реєстр основних джерел, що викликають на Землі парниковий ефект. Висновки самі собою просяться...

_______________________________

Питання, які часто задають клієнти ТОВ "Еко-Сервіс-Козелець" ми поставили начальнику Бобровицького структурного підрозділу Павлу Плотнику

- Як укласти договір на вивіз ТПВ?

- Договір можна укласти в офісі компанії за адресою вул. Незалежності, 67. Договір укладається безкоштовно. Оплата здійснюється за розрахунковими книжками. Договір також можуть укласти і ті, хто проживає в регіоні тимчасово (дачники) на певний період.

- Який графік безконтейнерного вивезення сміття, та які умови?

- Кожного четверга вулицями їздить наша машина, яка збирає сміття в приватному секторі. Вартість обслуговування складає 9,73 грн з кожного, хто проживає в оселі за місяць.  Умови такі: мішок, чи пакет з відходами не має перевищувати 10 кг. Нехай буде дві - три торби, але вагою 5-7 кг. Не можна викидати органічне та великогабаритне сміття. В день прибирання,  клієнтові достатньо лише винести і залишити пакет  за ворота, а  екіпаж спецавтотранспорту завантажить його в машину.

- Чи обов’язково укладати договір на вивіз ТПВ?

- Згідно Правил впорядкування території, наявність договору на видалення ТВП з організаціями що надають такі послуги є обов'язковим, як для громадян, так і для організацій всіх форм власності.

- Навіщо мені договір, якщо я викидаю сміття в найближчий контейнер для ТПВ?

 - По-перше Ви користуєтеся контейнером, встановленим біля будинку, згідно дислокації. І по-суті отримуєте послугу за рахунок інших жителів. Тобто вже дієте не чесно по відношенню до своїх сусідів. Згідно правил впорядкування території  наявність договору на вивезення ТПВ обов'язкова. Відсутність  же є порушенням адмінкодексу.

- Чи повинні працівники компанії після розвантаження контейнера прибирати сміття, розсипане з нього?

- При заповненні контейнера з дотриманням Правил експлуатації розсип сміття з контейнера маловірогідний. Згідно даним Правилам, неприпустимим вважається наповнення контейнера «з горою».  Випадок, коли кількість ТПВ не дозволяє знаходитися контейнеру в такому стані є перенакопиченням і не дотриманням Правил експлуатації контейнерів. Відповідальність за дане порушення лежить на Замовнику. Крім того, відповідно до договору на видалення ТПВ, працівники компанії не зобов'язані видаляти ТПВ, що скупчилися поряд з контейнерами, оскільки Замовник зобов'язаний забезпечити завантаження відходів контейнера. У випадку, якщо розсип сміття дійсно відбувся з вини екіпажа спецтехніки, ТПВ, які розсипалися, повинні бути прибрані екіпажем.

- Чи можна замовити машину під завантаження відходів, не залишаючи на території контейнер?

 - Так. При цьому узгоджується час прибуття спецтехніки під завантаження. Машина привозить контейнер, опускає його на землю для більш зручного процесу завантаження, і по закінченню завантаження піднімає контейнер на борт спецтехніки. При такій операції час завантаження не повинен перевищувати 50-60 хвилин. Відсутня плата за установлення контейнера, що робить дану операцію економічно вигідної. Послуга коштує 78, 97 грн.

- Знаю, що енергозберігаючі лампи через високий вміст ртуті не можна просто викидати в сміття?

- Люмінесцентні (енергозберігаючі) лампи відносяться до одних з найнебезпечніших відходів. Вони обов'язково повинні бути видалені із загальної маси відходів і не  потрапляти на звичайні полігони або сміттєспалювальні заводи, а тим більше - бути розбиті поряд з житловими будинками або установами. Одна лампа містить близько 150 міліграмів ртуті і здатна забруднити 500 тис.м3 повітря на рівні гранично допустимих концентрацій. Ртуть - один з лідерів групи металів, що надають найбільшу небезпеку для людей і, тому, віднесена до першого класу небезпеки. Відходи, що містять ртуть - це, перш за все, люмінесцентні лампи і термометри. Відпрацьовані люмінесцентні лампи після їх збору повинні здаватися на спеціалізовані підприємства, у яких є державна ліцензія на діяльність по транспортуванню, зберіганню і утилізації небезпечних відходів.

 

Наші контакти
    •  Козелець

      вул. Сидорука 3

      (096) 566 97 39
      (093) 362 66 69
      Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

      Приєднуйтесь 

       facebook.com/eko